Chtěli byste se s druhými podělit o svůj čas?

Můžete spolu s námi doprovázet lidi s postižením tak, aby mohli prožívat spokojený a maximálně plnohodnotný život. V jednotlivých službách se můžete zapojit dle svých možností, ideálně pravidelně 2-3 hodiny týdně nebo měsíčně. Vše závisí na vzájemné dohodě, dobrovolníků si vážíme, snažíme se vyjít vstříc a najít nejlepší cestu pro spolupráci.

Dobrovolníkům nabízíme

  • obohacení o zkušenost práce s lidmi s postižením
  • dlouhodobou spolupráci s možností pokračování v rámci pracovního úvazku
  • možnost dalšího vzdělávání v oboru
  • odborné zaškolení
  • doprovod a pomoc koordinátora
  • dobrý pocit ze smysluplné pomoci druhým

 

Máte-li chuť nás poznat, ale nejste si jisti, zda byste chtěli být dobrovolníkem, přijďte se k nám podívat a popovídat o možnostech. Budeme se těšit!

 Těšíme se na vás!

Kontakt na koordinátorku dobrovolníků.

Já a dobrovolnictví ve stacionáři

Jak jsem se dostala k dobrovolnictví ve stacionáři? Ke konci roku 2012 jsem zde v rámci bakalářského studia plnila povinnou praxi. Můj začátek ve stacionáři byl pro mě velmi nejistý a plný obav, protože jsem do té doby neměla žádnou zkušenost s klienty s kombinovaným postižením. Díky přátelskému týmu pracovníků jsem se mnohému naučila, např. jak s jednotlivými klienty zacházet a jak s nimi komunikovat.

Klienti zdejšího stacionáře mi velmi brzy přirostli k srdci. Když jsem zde končila praxi a bylo mi nabídnuto dobrovolnictví, neváhala jsem. Dobrovolnictví ve stacionáři mi přináší radost a pocit užitečnosti. Největší odměnou pro mě je spokojenost a úsměv klientů.

 Dobrovolnice Monča

Leták pro dobrovolníky_strana 1

Leták pro dobrovolníky_strana 2