Vaše 6: Tradiční dobročinnýá bazar oděvů a domácích potřeb

2. května 2018

Rok se s rokem sešel a v Bubenči se znovu schyluje ke každoročnímu bazaru. Minulý rok v nabídce přibylo nádobí, domácí potřeby a hračky. O novinkách se rozpovídala sborová sestra Martina Študentová.

Vaše 6: Dobročinný bazar
2. května 2018 - Vaše 6: Tradiční dobročinnýá bazar oděvů a domácích potřeb

Copak se chystá letos?
Vlastně nás to samotné vždy překvapí. Když jsme minulý rok nakládali, tak nám řidiči telefonovali, že bychom mohli mít i nábytek. Nakonec jsme naložili nějaké lus try a poličky, ale ty velké kusy jsme tam nechali.

A letos? Nechystáte se na něj?
Ne, dáváme bazaru k dispozici celé sborové prostory, ale místo na nábytek tedy opravdu nemáme.

A co gramofonové desky?
Toužíte po Včelce Máje v německé jazykové mutaci? Asi vás zklamu, ale minulý rok jsme tam měli všelijaké šlágry. Určitě najdeme nějaké speciality i pro DJś. Každopádně budeme mít letos asi tak stejné množství zbo ží jako minulý rok. Ceny zůstávají velmi „lidové“, jako tomu bylo v minulosti.

Odkud ten textil a domácí potřeby vlast ně pocházejí?
Textil i domácí potřeby vozíme z Německa, kde ho sbírají členové partnerského sboru. Na še známá tam pracuje jako farářka.

O jaké druhy zboží je největší zájem?
Velmi oblíbené je pro svou kvalitu dětské a značkové oblečení nebo různé hrač ky a sportovní
náčiní.

A zažíváte při bazaru nějaké veselé příhody?
Samozřejmě, v jednom kuse! V našem „kostelíč ku“, jak já říkám sborovému sálu, není nouze o všelijaké kratochvíle. Mnozí z nás mezi šatstvem na bazaru našli i všelijaké doplňky, které využili na divadelní kostýmy.

No, smysl pro legraci vám asi nechybí, ale zase chvilku vážně. Není to zvláštní pořá- dat bazar v sále, kde normálně probíhají bohoslužby?

Víte, já nejsem teolog, na tuhle otázku by se asi rozpovídal náš farář Pavel Ruml, který léta pracoval jako vojenský kaplan. Pro náš sbor je dost důležité být užitečným sousedem i lidem, kteří v Boha nevěří, a hlavně: celý výtěžek z bazaru jde Diakonii Praha, která se stará o různě handicapované lidičky.

Půjde výtěžek letošního bazaru na nějaký konkrétní projekt?
Letos se výtěžek bazaru chystáme použít na vybavení sociálně terapeutické dílny. Potřebujeme pořídit novou keramickou pec a další vybavení.

Zdroj: http://www.vasepraha.eu/soubory/pdf/V6_201804.pdf.