Vánoční koncert pro klienty

8. prosince 2022

O hudbě se říká, že spojuje lidi a je pohlazením pro duši. Vzbuzuje v nás emoce, otevírá naše nitro. Hudba bývá průvodcem po našich vzpomínkách, a že to bývají někdy cesty daleké.

Vánoční koncert pro klienty
8. prosince 2022 - Vánoční koncert pro klienty

Ve druhém adventním týdnu, na svátek Svatého Mikuláše, se klienti a spolupracovníci Diakonie Praha z Dolních Počernic, Krče, Lužin a Strašnic potkali na vánočním koncertě ve Farním sboru Českobratrské církve evangelické ve Strašnicích.

Zpěvačka a houslistka Vítězslava Krahmerová pro nás připravila krásné vánoční písně. Zpěv prokládala hrou na housle a mluveným slovem o významu a původu písní. Koncert jsme zakončili společným zpěvem snad jedné z nejkrásnějších lidových svátečních písní - Byla cesta, byla ušlapaná.

Farář sboru Martin Sabo nám nabídl, kromě prostor kostela, krásný prostor kruchty. Klienti na vozících tak mohli bez potíží poslouchat hudbu otevřenými okny. Společně jsme se pak potkali u sladkého občerstvení – vánoček, štol a lineckého cukroví.

Děkujeme Vítězslavě Krahmerové za sváteční hudební zážitek a Martinu Sabo za otevření kostela a jeho přípravu.

Setkání kolem hudby nám připomnělo trochu zapomenutou chuť společných zážitků. Těšíme se ně!