Chvíle radosti a štěstí

8. února 2023

Vůně jablek, skořice a těšení se na vlastnoručně upečený jablečný závin. Pěkně srovnané lžičky v zásuvce kuchyňské linky. Čistě vytřená podlaha a vysátý koberec.  Uléhání do převlečené a natřesené peřiny. Obyčejné chvíle, které tvoří život. Někdo je bere jako běžnou samozřejmost, pro někoho jsou naopak chvílemi prožívání radosti a štěstí.  

Chvíle radosti a štěstí
8. února 2023 - Chvíle radosti a štěstí

Diakonie Praha poskytuje službu chráněného bydlení, která je určená lidem s mentálním znevýhodněním, kteří se rozhodli žít život blízký většinové společnosti v oblastech bydlení, práce nebo trávení volného času. Uživatelé naší služby žijí samostatně v chráněných bytech, v případě potřeby jim dodáme potřebnou podporu.

„Klienti žijí v bytech s dalšími spolubydlícími, se kterými sdílí kuchyň a sociální zařízení, případně pokoj a starají se o běh domácnosti - uklízejí, vaří, perou. Za pomoci asistentů, tzv. „bytařů“:)  se učí nové věci, například si sestavují jídelníček, nakupují a hospodaří s financemi,“ vysvětluje vedoucí služby Petra Černá a pokračuje: „klienti nás mohou požádat o doprovod k lékaři či na jiné pochůzky, pomoc s porozuměním sdělovaných informací, zorientováním se v situacích a vztazích a podporu v dosahování svých přání a práv.“

Diakonie Praha aktuálně provozuje šest chráněných bytů v Praze-Braníku, Krči, Nuslích a v Podolí. Jedná se o službu s nízkou mírou podpory. Naši asistenti jsou klientům k dispozici v denních hodinách od pondělí do pátku, někteří uživatelé ji však využívají pouze pár hodin denně.

Přejeme další úspěšné kroky k získávání důvěry v sebe a k posilování samostatného života!