Chtěli byste se s druhými podělit o svůj čas?

Můžete spolu s námi doprovázet lidi s postižením tak, aby mohli prožívat spokojený a maximálně plnohodnotný život. Například ve stacionáři se můžete zapojit dle svých možností pravidelně (ideálně 2-3 hodiny týdně či měsíčně) nebo jako doprovod na kulturních a sportovních akcích.

Uvítáme rovněž jakoukoliv pomoc v našem PR a FR oddělení (pomoc při benefičních akcích, propagace aj.)

Dobrovolníkům nabízíme

obohacení o zkušenost práce s lidmi s těžkým postižením

dlouhodobou spolupráci s možností pokračování v rámci pracovního úvazku

odborné zaškolení do tématu

možnost dalšího vzdělávání v oboru

Máte-li chuť nás poznat, ale nevíte, zda byste chtěli být dobrovolníkem, přijďte se k nám podívat. Pokud se rozhodnete pro spolupráci, náš koordinátor vás bude po celou dobu vaší služby doprovázet.

Těšíme se na vás!

Kontakt na koordinátorku dobrovolníků.

Plakát dobrovolníci.pdf

Já a dobrovolnictví ve stacionáři

Jak jsem se dostala k dobrovolnictví ve stacionáři? Ke konci roku 2012 jsem zde v rámci bakalářského studia plnila povinnou praxi. Můj začátek ve stacionáři byl pro mě velmi nejistý a plný obav, protože jsem do té doby neměla žádnou zkušenost s klienty s kombinovaným postižením. Díky přátelskému týmu pracovníků jsem se mnohému naučila, např. jak s jednotlivými klienty zacházet a jak s nimi komunikovat.

Klienti zdejšího stacionáře mi velmi brzy přirostli k srdci. Když jsem zde končila praxi a bylo mi nabídnuto dobrovolnictví, neváhala jsem. Dobrovolnictví ve stacionáři mi přináší radost a pocit užitečnosti. Největší odměnou pro mě je spokojenost a úsměv klientů.

Dobrovolnice Monča