Plesová sezóna neminula ani Stacionář Na palubě!

24. ledna 2018

Každý měsíc nabízí pracovníci Stacionáře Na palubě svým klientům tzv. zážitkové dny, které si získaly velkou oblibu. Jedná se o předem určený den, který klientům poskytuje nové zážitky většinou v návaznosti na nějaký zvyk, tradici nebo roční období.

Zážitkový den zahrnuje odpočinkovou relaxační část a část aktivní formou tzv. bazální stimulace, která u mladých dospělých s postižením podporuje vnímání, komunikaci a mobilizaci jejich schopností. V lednu jsme si zvolili téma plesu. Společně jsme se vystrojili do slavnostní róby, vyrobili si škrabošky a ochutnali pravé plesové chlebíčky. V rytmu tance jsme pak strávili krásné odpoledne a moc jsme si to užili. Už se těšíme, až v únoru vyrazíme společně na olympiádu!