Diakonie Praha
Proč jsem dobrovolníkem

Proč jsem dobrovolníkem?

Ke konci roku 2012 jsem ve stodůleckém stacionáři plnila povinnou praxi v rámci bakalářského studia. Můj začátek ve stacionáři byl pro mě velmi nejistý a plný obav, protože jsem do té doby neměla žádnou zkušenost s klienty s kombinovaným postižením. Díky přátelskému týmu pracovníků jsem se mnohému naučila, např. jak s jednotlivými klienty zacházet a jak s nimi komunikovat.

Klienti zdejšího stacionáře mi velmi brzy přirostli k srdci. Když jsem zde končila praxi a bylo mi nabídnuto dobrovolnictví, neváhala jsem. Dobrovolnictví ve stacionáři mi přináší radost a pocit užitečnosti. Největší odměnou pro mě je spokojenost a úsměv klientů.

Dobrovolnice Monča

výukové pracoviště
Výukové pracoviště Evangelické akademie Vyšší odborné školy sociální práce

Zapojte se do projektu "Pomůckovna"

Zapojte se do projektu "Pomůckovna"
20. 11. 2015

Rádi bychom doplnili půjčovnu speciálních pomůcek Rané péče Diakonie Stodůlky, která podporuje rodiny dětí s postižením nebo opožděným vývojem. Až do 12. prosince si tak můžete na webu Hit hit pořídit zajímavé dárky a odměny, výtěžek půjde na vybavení "Pomůckovny."

CO JE TO HITHIT?


Hithit je crowfundingový portál, který propojuje kreativní lidi s těmi, kteří je chtějí podpořit. O crowdfundingu se dnes mluví v médiích, píší se knihy a vznikají nové a nové weby. I přes honosně znějící název v principu nejde o nic jiného než o pořádání veřejných sbírek. 

JAK TO PROBÍHÁ?


Každý přihlášený projekt má na shromáždění požadované částky maximálně 30 dní. Za podpoření projektu dostane každý dárce odměnu, kterou si sám vybere:) Pokud se nepodaří cílovou částku vybrat, projekt nedostane ani korunu a peníze se navrátí dárcům nazpět.

 

O ČEM JE PROJEKT POMŮCKOVNA?


Naším cílem je doplnit půjčovnu speciálních pomůcek rané péče, která byla zřízena před dvěma lety. Rodiny půjčovnu nadšeně využívají, pomůcek ale máme stále málo. Problém je v tom, že některé pomůcky máme jen jednou a o jejich vypůjčení je velký zájem, jiné nám dokonce chybí úplně. 


A proto jsme na Hithit, protože věříme, že s vaší pomocí se nám podaří sehnat potřebné peníze.

JAK SE MŮŽETE ZAPOJIT?

Moc nám pomůže, pokud budete šířit zprávu o projektu mezi svými přáteli – jak emailem, tak i na facebooku s odkazem na FB událost: https://www.facebook.com/events/910609362352092/

 

A pokud ještě sháníte tipy na vánoční dárky, můžete nás podpořit nákupem odměn na:

https://www.hithit.com/cs/project/1706/pomuckovnaDĚKUJEME!


tým Rané péče Diakonie Stodůlky
www.rana-pece.cz
stodulky@rana-pece.cz

Podpořte nás

 

 

Na provoz střediska pravidelně přispívají

    

 

NAZEV WEBU