Diakonie Praha
Proč jsem dobrovolníkem

Proč jsem dobrovolníkem?

Ke konci roku 2012 jsem ve stodůleckém stacionáři plnila povinnou praxi v rámci bakalářského studia. Můj začátek ve stacionáři byl pro mě velmi nejistý a plný obav, protože jsem do té doby neměla žádnou zkušenost s klienty s kombinovaným postižením. Díky přátelskému týmu pracovníků jsem se mnohému naučila, např. jak s jednotlivými klienty zacházet a jak s nimi komunikovat.

Klienti zdejšího stacionáře mi velmi brzy přirostli k srdci. Když jsem zde končila praxi a bylo mi nabídnuto dobrovolnictví, neváhala jsem. Dobrovolnictví ve stacionáři mi přináší radost a pocit užitečnosti. Největší odměnou pro mě je spokojenost a úsměv klientů.

Dobrovolnice Monča

výukové pracoviště
Výukové pracoviště Evangelické akademie Vyšší odborné školy sociální práce

Pracovník v sociálních službách

Pracovník v sociálních službách denního a týdenního stacionáře

Denní a týdenní stacionář Diakonie Stodůlky vypisuje výběrové řízení na místa pracovníka/ce v sociálních službách – nástup během března 2016, úvazek 1,0

Náplň práce:

  • přímá práce s cílovou skupinou, péče o osoby s těžším stupněm zdravotního (kombinovaného) postižení pro klienty ve věku 18 – 35 let
  • pomoc při osobní hygieně
  • poskytování stravy
  • výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti
  • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
  • sociálně terapeutické činnosti
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí Více informací o službě a organizaci naleznete na www.diakonie-praha.cz

Nabízíme:

  • zajímavou a různorodou práci
  • pravidelné supervize
  • možnost dalšího vzdělávání v oboru
  • možnost rozvíjet službu, realizace vlastních nápadů
  • péči o osobní a kvalifikační růst, vzdělávání
  • plat a odměny odpovídající pracovní pozici
  • 6 týdnů dovolené

Očekáváme:

  • odpovídající vzdělání dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách
  • pozitivní vztah k lidem s handicapem, samostatnost, smysl pro odpovědnost
  • respekt ke křesťanským hodnotám
  • práce ve směnném provozu (včetně nočního provozu)
  • psychickou odolnost
  • základy práce na PC
  • ochotu učit se a dále vzdělávat

Výhodou:

  • řidičský průkaz „B“
  • zdravotní vzdělání
  • praxe v oboru 2 roky

Strukturovaný životopis a  motivační dopis zasílejte do 4. března 2016 na email: rendl@diakonie-praha.cz nebo poštou na uvedenou adresu.

Název organizace: Středisko Diakonie ČCE - středisko Praha

Adresa: Vlachova 1502, Praha 13, 155 00

Kontaktní osoba: Mgr. Josef Rendl, e-mail: rendl@diakonie-praha.cz
Telefon: 739 244 816
WWW: www.diakonie-praha.cz

Místo:Praha
Typ vztahu:Plný úvazek
Nástup:14. března
Výběrové řízení:Ano
Kontaktní osoba:

Podpořte nás

Na provoz střediska pravidelně přispívají

NAZEV WEBU